Dlaczego Boga nie widać?

„Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i mojego Ojca” – mówi Jezus w Ewangelii według Jana (J 8,19b). Boga nie poznaje się z książek, nie odkrywa się Go w zakamarkach pobożnych uniesień. Boga można realnie spotkać. Kto powiedział, że Boga nie widać?

W przedszkolu dzieci dostały po kartce papieru, kolorowe kredki i rysowały. Nauczycielka przyglądała się powstającym dziełom małych artystów, czasem coś podpowiedziała, dorysowała jakąś kreskę, zasugerowała jakiego koloru użyć. Zatrzymała się na chwilę przy Ani, której rysunek wyglądał bardzo zagadkowo. Zaglądając jej przez ramię zapytała:

– Aniu, a ty co rysujesz?

– Ja rysuję Pana Boga – odpowiedziała Ania.

– Aniu, ale Pana Boga nikt nigdy nie widział.

– No to zobaczą.

Dzieci nieraz nas zaskakują, Zaskakują swoją pewnością siebie graniczącą z przepiękną, słodką zarozumiałością. Boga nikt nigdy nie widział. Co za problem? Zaraz Go zobaczą. Jak można byłoby poznać Boga, jeśli nie można byłoby Go zobaczyć, dotknąć, wziąć za rękę, poczuć jak pachnie i spojrzeć Mu w twarz?

Właśnie dlatego, że Boga nie widać, Bóg w swojej wielkiej mądrości stał się człowiekiem, abyśmy mogli Go oglądać każdego dnia w osobach, które spotykamy.

Foto: Young Joo Choi / flickr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.