O mnie

Jestem jezuitą, publicystą, pisarzem, fanem Biblii, literatury pięknej i sztuki współczesnej. Pasjonuje mnie także Starożytność, archeologia śródziemnomorska i historia Albanii. Należę do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Współpracuję z portalami

JEZUICI.PL  DEON.PL  ALETEIA.PL i dwumiesięcznikiem Szum z Nieba.

Ukończyłem filozofię (Ignatianum, Kraków), teologię (Universita’ Gregoriana, Rzym) i zarządzanie w oświacie (Fordham University, Nowy Jork). Specjalizowałem się w teologii biblijnej (Universita’ Gregoriana, Rzym). W latach 1987-1989 pracowałem jako wychowawca w ośrodkach dla narkomanów na południu Włoch, a w latach 1992-1993 uczestniczyłem w misji Caritas na terenie Albanii. Przez 21 lat zajmowałem się szkolnictwem kierując placówką doskonalenia nauczycieli Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe (Centrum Arrupe), Gimnazjum i Liceum Jezuitów w Gdyni oraz Edukacyjną Kliniką – Poradnią Profilaktyki Uzależnień. W latach 1998-2018 szkoliłem nauczycieli i dyrektorów szkół z kilkunastu krajów wspierając szkoły na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Węgrzech, w Albanii, Chorwacji, Czechach, Bośni i Hercegowinie, Rosji, Syrii, Sri Lance, Egipcie. Napisałem kilkanaście książek i gdy czas mi pozwala to nadal piszę.

Obecnie pracuję w Kurii Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego w Warszawie i od 3 stycznia 2019 roku pełnię funkcję Socjusza Prowincjała.

Prowadzenie obecnego bloga rozpocząłem z końcem roku 2018 w 57. roku życia i wierzę, że stać mnie nie tylko na wspomnienia. Jestem wdzięczny Bogu za powołanie i wielu przyjaciołom za wsparcie. Właśnie rozpoczyna się nowy etap w moim życiu, gdy po wojażach zasiądę przy biurku, by przydać się moim współbraciom w Polsce, w Danii i już niedługo na rozległych terenach byłego Związku Radzieckiego.